Geesje Hoving is geboren in Rolde ( 28 november 1948) waar ze ook de laatste jaren van haar leven heeft gewoond.
Eind jaren tachtig begon ze met schrijven en werk van haar verscheen in uitgaves van Oeze Volk, De Plattelandsvrouw en andere tjedschriften.
Ze schreef over ervaringen uit haar eigen leven en over haar eigen gevoel. Haar verhalen hebben vaak een luchtige ondertoon maar in haar poëzie beschrijft ze meer over wat er in haar omgaat.
In 1992 gaf ze in eigen beheer de bundel Met de herfst ben ik thuis uit, een Nederlandstalig bundel, waarin zij in gedichten haar jeugdervaringen beschrijft.
Het Drentse Boek nam in 1995 Kom as de katties bluit op in het fonds, een boek met Drentse gedichten.
Geesje Hoving was van 2010 tot 2013 betrokken bij het Huus van de Taol als keurnoot van de gemeente Aa en Hunze.
En ok las zij graag voor op de basisschool in Rolde in de Meertmaond Streektaalmaond.
Ondanks de kwieke indruk die zij maakte, liet haar gezondheid haar toch al een paar jaar in de steek.
En uiteindelijk overleed zij vorige week op 71 jarige leeftijd.