Bij ons in het Huus van de Taol is sinds dinsdag 13 januari een nieuwe expositie te bewonderen.

Onder de titel “Laag over Laag – een persoonlijke reis door verf en druk” toont Harry Prins werk uit verschillende periodes van zijn kunstzinnige ontwikkeling.

De expositie biedt een inkijkje in de zoektocht van Prins naar een eigen stijl en techniek. In 2011 begon hij met schilderen bij kunstenares Nicole van der Veen-Kerssies in Hijken, waarbij hij startte met acryl- en later olieverf. Naast het schilderen met olieverf, waarmee hij nog steeds actief is, heeft hij de laatste jaren zijn horizon verbreed met lino- en houtsneden, waarbij hij specifiek gebruikmaakt van de reductietechniek.

Zoeken en vinden De tentoonstelling laat zien waar Harry Prins nu staat in zijn voortdurende proces van ‘zoeken en vinden’. Bezoekers zien een dwarsdoorsnede van zijn oeuvre: van zijn allereerste schilderijen tot de recente grafische werken. Het werken met verschillende technieken weerspiegelt dit proces van onderzoek en ontdekking.

Hoewel Prins al sinds 2017 deelneemt aan de jaarlijkse Visitekaartjes-tentoonstelling bij Galerie Kakelbont in Paterswolde en vorig jaar exposeerde tijdens Kleintje Kunst in Apeldoorn, is deze expositie in Beilen een primeur. Het is zijn eerste solo-expositie én de eerste keer dat zijn grotere werken voor het publiek te zien zijn.

Praktische informatie 

De expositie is te bekijken van dinsdag 13 januari 2026 tot en met woensdag 25 maart 2026, bij het Huus van de Taol, Raadhuisplein 1 in Beilen

Openingstijden zijn maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13.30 uur.

De toegang is gratis.