De Meertmaond Streektaolmaond is dit jaar officieel geopend tijdens een bijzondere lunchbijeenkomst voor de medewerkers van de gemeente Aa en Hunze. Op maandag 3 maart om 12.00 uur gaven burgemeester Anno Wietze Hiemstra en Renate Snoeijing, directeur van het Huus van de Taol, gezamenlijk het officiële startsein in de kantine van het gemeentehuis. Hiermee onderstreept de gemeente het belang van de Drentse taal en cultuur.

Na de officiële opening werden de ambtenaren ondergedompeld in het Drents met een heuse Drentse kwis – een interactieve en luchtige manier om meer te leren over de Drentse taal en cultuur. De kwis werd verzorgd door streektaalvrijwilliger Jan Hartlief. En het ging er fanatiek aan toe tijden de kwis. Lang leek medewerker Kitty er met de winst van door te gaan, maar op het laatste moment bleek wethouder Ivo Berghuis toch net één punt slimmer te zijn.

Burgmeester Hiemstra na afloop van de bijeenkomst: ‘De streektaal is een belangrijk onderdeel van onze cultuur. Met deze feestelijke start van de Meertmaond Streektaolmaond laten we zien dat we de Drentse taal niet alleen waarderen, maar ook actief willen gebruiken en doorgeven.’

Renate Snoeijing vult aan:

‘Het Huus van de Taol zet zuch in veur het behold en de promotie van de Drentse taol. Wij bint dan ok bliede dat de gemiente Aa en Hunze de oftrap van dizze maond vieren wil met een actieve bijdrage an het gebroek van het Drents in het dagelijks wark.’

De Meertmaond Streektaolmaond is een jaarlijkse viering van de streektaal, met activiteiten en evenementen in heel Drenthe.