In het Huus van de Taol is een nieuwe expositie te bewonderen. Onder de titel “Drentse Taferelen’ laat Steven Kost mooi historisch Meppel en de landelijke omgeving zien in het wisselende licht van de seizoenen.
Steven Kost (Assen,1954) is gepensioneerd docent Tekenen/Kunstgeschiedenis VO en beeldend kunstenaar. Hij woont nu bijna vijf jaar in Meppel.
Steven exposeert een serie Drentse aquarellen en schilderijen. De aquarellen tonen grachten met historische schuiten, de Grote Kerk en boerderijen in het landschap. De schilderijen zijn vrije verwerkingen van de ‘voorstudies’ in aquarel. Verrassende ingevingen, sprekende kleuren en contrasten zijn vaste kenmerken. Al schilderend ontstaat een nieuwe Drentse werkelijkheid. Het afwisselend werken met aquarel- en acrylverf biedt hem een voortdurende inspirerende ‘ontdekkingsreis’.
Praktische informatie
De expositie is te bekijken van maandag 28 september tot vrijdag 18 december 2026 , bij het Huus van de Taol, Raadhuisplein 1 in Beilen
Openingstijden zijn maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13.30 uur.
De toegang is gratis.