Het Huus van de Taol heeft in samenwerking met RTV Drenthe een zevende seizoen gemaakt van de Drentstalige podcast Praot Drents Met Mij. In deze podcast praat directeur van het Huus van de Taol Renate Snoeijing met bekende en minder bekende Drenten over de rol die de Drentse taal in hun leven speelt.

Muzikant Gunhar Koops is geboren en getogen in een muzikaal gezin in Valthermond. ouders hadden daar een kapperszaak. Koops was een druk mannetje: ‘Ik zag alles om mie hen vlaigen, maor wat belangriek was, zag ik nait.’

Bermuda
In zien jongere jaren was Koops elke zaterdagavond in Bermuda te vinden: ‘As ik dat nait had har, dan klopte der iets nait’.

Zelfstandig undernimmer
Nadat hij zijn eerste stappen in de horeca gemaakt had bij de Schuttershof in Exloo, sloeg Koops na tien jaar zijn eigen pad in en ging door als zelfstandig ondernemer in de horeca. Dat heeft hij met veel plezier gedaan, maar in 2025 komt hij tot de conclusie dat het tijd is om zien droom na te jagen: volledig de muziek in. En daar gaat hij dan nu ook vol voor.

Liedjes schrijven
Koops hoeft zichtzelf niet op te sluiten om tot goede liedteksten te komen; de meeste nummers heeft hij binnen tien minuten in grote lijnen op papier staan. Ook heeft hij liedteksten teruggevonden die hij dertig jaar geleden heeft geschreven. Daar wil hij nu eerst wat mee doen.

Valentijn in ’t veen
De liefde tussen Koops en zijn Nelleke ontstond toen ze samen in de organisatie van Valentijn in ’t veen stapten. Inmiddels organiseren ze dat alweer een aantal jaren en treden ze ook regelmatig samen op. Valentijn in ’t veen klinkt volgens Koops misschien wel romantischer als dat het is: ‘Wij viert de laifde veur meziek, we gaot van rap naor rock naor alles.’

Dreuge worst
Koops kan zich een leven zonder dreuge worst niet voorstellen. Dat is voor hem gewoon thuiskomen: ‘As ik op vakantie gao, heb ik altied een paar dreuge worsten bie mie.’

Deze aflevering is vanaf nu te beluisteren op alle bekende streamingdiensten, maar ook op de website van RTV Drenthe.